Toksyna botulinowa od kilkunastu lat w Polsce jest jednym z najczęstszych zabiegów medycyny estetycznej
Na świecie wykonuje się około 7 milionów toksyną. Jak nazwa wskazuje jest to toksyna, substancja toksyczna, jednak  w rękach lekarza, możemy być spokojni iż ilości które stosujemy oraz preparaty są całkowicie bezpieczne.
Kiedy najlepiej się sprawdza: w przypadku zmarszczek mimicznych, szczególnie okolicy czoła i oczu. Toksyna możemy wygładzić okolice miedzy brwiami, tzw ,,lwia bruzdę” przez którą wyglądamy na groźnych. Skutecznie możemy pozbyć się zmarszczek porzecznych na czole, wygładzić kurze łapki i podnieść brwi. Toksyna sprawdza się również świetnie w przypadku nadpotliwości pach, dłoni i stóp.
Do innych skutecznych zabiegów toksyną należą: usunięcie uśmiechu dziąsłowego, podniesienie kącików ust, zmarszczki palacza, bruksizm( zgrzytanie zębami), zmarszczki na nosie,  a także zmarszczki poprzeczne na szyi. Od kilku lat toksyna jest również stosowana w leczeniu bólów migrenowych głowy.
Efekty toksyny są skuteczne, ale dalej naturalne, bez efektu maski, zamrożonej twarzy. Zyskujemy  wypoczęty, zrelaksowany wygląd bez zmarszczek. Efekt zabiegowy utrzymuje się od 4 do 6 miesięcy i często zależy od idywidualnych zachowań pacjentki.  Tak efekt nie jest niestety na zawsze. Nasz organizm radzi sobie z toksyna i efekty wracają to pierwotnego wyglądu, i co jest ważne, po botoxie nie będzie skóra wyglądała gorzej, jest to również zabieg anti-aging ponieważ hamując pracę mięśni powodujemy opóznienie powstawania zmarszczek.