W gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej dostępnych jest wiele nowoczesnych zabiegów, które znacznie poprawiają wygląd skóry i jej stan bez wykorzystywania metod chirurgicznych. Jednym z nich jest mezoterapia, czyli metoda polegająca na wprowadzaniu substancji aktywnych pod skórę za pomocą strzykawek z bardzo cienkimi igłami albo specjalnych urządzeń wykonujących nakłucia o odpowiedniej głębokości.
Zabieg ten stosowany jest nie tylko w celu polepszenia stanu skóry, ale również jako jeden z elementów leczenia urazów sportowych, schorzeń degeneracyjnych, nerwobólów czy też w stanach nadmiernego napięcia nerwowego.
Zastosowanie w medycynie estetycznej
Zabiegi mezoterapii są podstawą wielu kuracji między innymi odmładzających skórę twarzy, szyi i dekoltu, usuwających trądzik oraz blizny potrądzikowe, zmniejszających widoczność cellulitu i rozstępów oraz ograniczających wypadanie włosów. Dzięki wprowadzeniu substancji leczniczej, witaminowej czy odżywiającej bezpośrednio do skóry właściwej nie obciąża się nerek ani wątroby (co nastąpiłoby, gdyby podano je drogą doustną), a dodatkowo niewielkie nakłucia konieczne w czasie przeprowadzenia zabiegu również pobudzają skórę do regenerowania się.
Wykonanie mezoterapii trwa około godziny i składa się z aplikacji preparatu, a następnie wykonania masażu, który pozwala na lepsze rozprowadzenie substancji aktywnych w skórze i minimalizuje ryzyko wystąpienia obrzęków. Pierwsze pozytywne efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak aby osiągnąć lepsze rezultaty, warto wykonać całą serię zabiegów zgodnie z zaleceniami lekarza medycyny estetycznej.
Blog
- Botox pogromca zmarszczek
- Metody leczenia blizn
- Metody leczenia rozstępów
- Czym są zabiegi lipolizy
- Nici liftingujące – efekt odmłodzonej skóry
- Depilacja laserowa
- Czym jest mezoterapia?
- Kwas hialuronowy – właściwości i zastosowanie
- Zabiegi laserem frakcyjnym co2
- Usuwanie przebarwień
- Proces zamykania naczynek
- Medycyna estetyczna
- Kłopoty z celulitem
- Botox