Gładka skóra bez zbędnych włosków to marzenie wielu kobiet, jednak trudno znaleźć metodę, która byłaby bezbolesna i przynosiła trwałe efekty. Golenie trzeba wykonywać nawet co drugi dzień, podobnie jest z kremami depilacyjnymi, ponieważ usuwają one tylko część włosków wystającą ponad skórę. Natomiast depilacja woskiem, chociaż jej efekty utrzymują się dłużej, jest metodą bardzo bolesną, a przy tym może wywołać podrażnienia skóry, a nawet doprowadzić do zapalenia mieszków włosowych.

Dużo lepszym sposobem usuwania niepożądanych włosków jest depilacja laserowa, którą wykonuje się za pomocą specjalistycznych urządzeń emitujących wiązkę silnego światła. Trafia ono bezpośrednio do mieszków włosowych i uszkadza wyrastające włoski przy ich podstawie. Dzięki temu po serii zabiegów wykonywanych w odstępie od 6 do 12 tygodni możemy cieszyć się gładką skórą nawet przez kilka lat.

Depilacja laserowa jest szczególnie polecana w przypadku włosów grubych i ciemnych, ponieważ te usuwa najszybciej, mniej skuteczna może być w przypadku jasnego i delikatnego owłosienia oraz włosków na twarzy. Wtedy zwykle potrzeba większej liczby zabiegów, aby uzyskać zadowalający efekt.

Przed zabiegiem należy skonsultować się z lekarzem, który przeprowadza dokładny wywiad, aby dowiedzieć się, czy nie występują jakiekolwiek przeciwwskazania. Wśród czynników wykluczających przeprowadzenie depilacji są m.in. ciąża, bielatwo, zaburzenia hormonalne, nowotwory czy infekcje skórne. Zabiegu tego nie można również przeprowadzać na skórze podrażnionej, ze skaleczeniami, świeżą opalenizną czy nadwrażliwej na światło.

Pamiętajmy też, że skóra przed zabiegiem musi być odpowiednio przygotowana, dlatego na kilka tygodni wcześniej nie można jej opalać, stosować samoopalaczy, kremów depilujących ani usuwać włosków metodami mechanicznymi.