Kwas hialuronowy jest chętnie stosowany w medycynie estetycznej już od długiego czasu. Od lat dodaje się go również do kremów, które kobiety oraz mężczyźni stosują na co dzień. Jest to bowiem prawdziwie zbawienny składnik, który potrafi zdziałać prawdziwe cuda na naszej skórze. Jak zatem działa? Jakie ma zastosowania oraz właściwości? Podpowiadamy.

Nie bez powodu kwas hialuronowy na twarz jest chętnie wykorzystywany w wielu klinikach medycyny estetycznej. Jest to bowiem prawdziwie zbawienna substancja, która przynosi rewelacyjne rezultaty, a przy tym jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia każdego człowieka, ponieważ naturalnie występuje w naszym organizmie. Jest to zatem propozycja, na którą warto postawić i sprawdza się w wielu różnych sytuacjach. Przekonaj się jakie właściwości ma kwas hialuronowy i wybierz odpowiednią propozycję dla siebie. Dzięki temu zyskasz pewność, że Twoja uroda poprawi się w krótkim czasie. Możesz w końcu przy użyciu tej substancji pozbyć się uporczywych zmarszczek, pięknie nawilżyć cerę, ale również wyraźnie odmłodzić swoją skórę. Nie zastanawiaj się dłużej i już dziś postaw na zabiegi z wykorzystaniem tej zbawiennej substancji!

Czym jest kwas hialuronowy?

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy warto postawić na zabieg z kwasu hialuronowego, na pewno chcesz przede wszystkim wiedzieć, czym ta substancja tak naprawdę jest. To dobre podejście do tej kwestii, ponieważ warto dowiedzieć się jak najwięcej na temat konkretnego zabiegu, zanim postawi się na jego wykonanie. Kwas hialuronowy Wrocław to przede wszystkim substancja, która naturalnie występuje w organizmie każdego człowieka. Przybiera postać soli sodowej, która ma taką samą budowę w organizmach zarówno bakterii, jak i ssaków. Jest to substancja, która ma niesamowite zdolności wiązania wody w organizmie. A to właśnie odpowiednie nawilżenie ma wpływ na piękny wygląd skóry i gwarantuje jej elastyczność, gładkość, a także jędrność, a co za tym idzie regularne stosowanie kwasu hialuronowego, zapewnia świetne rezultaty. Kiedy skóra jest właściwie nawilżona, jest mniej podatna na powstawanie zmarszczek, a dzięki temu świetnie wygląda w każdej sytuacji. Niech nazwa nie będzie myląca, ponieważ kwas hialuronowy tak naprawdę ma niewiele wspólnego z kwasami, które są powszechnie dostępne w różnorodnych gabinetach kosmetycznych, czyli, np. kwas migdałowym. Ten hialuronowy nie złuszcza naskórka, za to pozytywnie wpływa na jego nawilżenie!

Zabieg usuwania zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy na twarz sprawi, że pozbędziesz się uporczywych zmarszczek, również tych mimicznych. Nie jest to skomplikowany proces, za to potrafi zdziałać prawdziwe cuda i dać rewelacyjne efekty. Polega on na wstrzyknięciu w głąb naskórka zbawiennego dla naszego ciała kwasu hialuronowego. Robi się to w miejscach, które wymagają odnowy, a zatem również wypełnienia tą substancją. Formuła tej substancji jest niezwykle elastyczna oraz plastyczna. Tak naprawdę jest to żel, który świetnie wkomponowuje się w poszczególne miejsca i sprawia, że zmarszczki są wypełnione, płytsze i znacznie wygładzone. Jeżeli zależy Ci na usunięciu zmarszczek, nie musisz stawiać na bardziej inwazyjne propozycje. Wybierz te jak najbardziej naturalne, a przede wszystkim w pełni bezpieczne dla Twojego zdrowia. Kwas hialuronowy jest naturalną substancją, a więc możesz być spokojny o uzyskane rezultaty.

Jak przebiega i czy jest bolesny?

Kwas hialuronowy Wrocław podaje się przy użyciu specjalnej igły, bądź mikrokaniuli, a wpływ na to ma miejsce, w które będzie aplikowany, ale również sam obszar oraz wskazania w konkretnej terapii. Specjalista wykona nakłucia w taki sposób, aby były jak najmniej bolesne. Ponadto skupi się przede wszystkim na tym, aby po zabiegu powstały jak najmniejsze siniaki, bądź praktycznie w ogóle ich nie było.

Trzeba podkreślić, że kwas hialuronowy na twarz można podawać na wiele różnorodnych sposobów. Metoda jest zależna od konkretnego przypadku. Często substancję podaje się liniowo, wzdłuż danej zmarszczki. Można ją również aplikować w formie depozytów. Wtedy kwas wypełnia tkankę, która się zapada. W niektórych sytuacjach stosuje się technikę nici hialuronowych, które napinają oraz liftingują naskórek.

Gdzie można wykorzystać kwas hialuronowy?

Ta substancja jest chętnie stosowana na wiele różnorodnych sposobów. Kwas hialuronowy usta jest bardzo powszechnym zabiegiem. Jest to bowiem doskonała metoda na to, żeby wymodelować kształt warg, ale również sprawić, by były nieco większe i pięknie podkreślone, nawilżone oraz napięte. Co ważne, jest to w pełni bezpieczna metoda, którą  chętnie stosuje również Gabinet Medycyny Estetycznej  KN Estetic. Co ważne, kwas hialuronowy Wrocław dobrze sprawdza się w obrębie całej twarzy. Może być swobodnie wykorzystywany do wypełniania zmarszczek na czole, w okolicy oczu czy ust. Niekiedy stosuje się go również do usuwania nieestetycznych rozstępów na całym ciele. Jeżeli zależy Ci zatem na doskonałych efektach, które możesz uzyskać w bardzo krótkim czasie, nie wahaj się i już dziś postaw na to praktyczne rozwiązanie, które sprawdza się w każdej sytuacji i szybko oraz skutecznie poprawi Twój wygląd.

Jakie są przeciwwskazania?

Bardzo istotne jest to, że jak przy każdym zabiegu medycyny estetycznej, tak i w przypadku kwasu hialuronowego, występują pewne przeciwwskazania do aplikacji tej substancji. Mogą dotyczyć przede wszystkim ciąży oraz karmienia piersią. Są to także różnorodne choroby autoimmunologiczne, ale także skłonność do powstawania blizn przerostowych. Trzeba pamiętać również o tym, że tego typu zabiegów powinny unikać osoby ze stanami zapalnymi skóry, a zatem nie tylko trądzikiem, ale również opryszczką. Oczywiście przeciwwskazaniem jest także nadwrażliwość na kwas hialuronowy oraz różnorodne choroby nowotworowe.

Co jaki czas trzeba powtarzać zabieg?

Efekty po zabiegu kwasem hialuronowym utrzymują się najczęściej przez okres sześciu do dwunastu miesięcy. Efekty są widoczne po około dwóch tygodniach. Trzeba liczyć się z tym, że skóra musi dojść do siebie, a zatem zagoić się oraz wchłonąć zasinienia. Należy pamiętać o tym, że tak naprawdę ostatecznie konieczność ponownej aplikacji kwasu hialuronowego jest bezpośrednio zależna od organizmu danej osoby, ponieważ każdy inaczej wchłania substancję.