Większość uszkodzeń skóry kończy się powstaniem blizny. Niektóre z nich, które powstają w przypadku płytkich ran, szybko znikają, a już po kilku miesiącach nie ma po nich śladu. Niekiedy niezbędne jest jednak usuwanie blizn, aby całkowicie się ich pozbyć i odzyskać gładką oraz piękną cerę bez tego typu uszkodzeń.

Każdy z nas ma większe lub mniejsze blizny na swoim ciele. Skłonność do ich powstawania jest determinowania przez geny. Niektóre są delikatne i jasne, a ponadto szybko znikają z upływem czasu. Inne z kolei są znacznie bardziej problematyczne i wyróżniają się nie tylko nieestetycznym wyglądem, ale również mogą być kłopotliwe i utrudniać normalne funkcjonowanie. W szczególności może dotyczyć blizn, które powstają po operacjach. Niektóre z nich są bardzo twarde oraz rozległe, mogą nawet znacznie wychodzić poza obszar zranienia. Na szczęście są sposoby na to, żeby pozbyć się tych nieestetycznych zmian, wystarczy postawić na usuwanie blizn laserem.

Na czym polega zabieg usuwania blizn techniką laserową?

Usuwanie blizn laserem może przynieść prawdziwą ulgę i sprawić, że konkretny człowiek odzyska pewność siebie i będzie ponownie czuł się swobodnie w swoim ciele. Jest to szczególnie istotne, kiedy nieestetyczne blizny pojawiają się w widocznych miejscach, takich jak twarz czy dłonie. Jest to szczególnie problematyczne dla wielu młodych osób, niezależnie do płci. W takim przypadku usuwanie blizn Wrocław jest najlepszym wyjściem z sytuacji. Technika laserowa jest znana już od kilku lat i chętnie stosuje się ją w wielu gabinetach medycyny estetycznej. Do tego zabiegu używa się lasery frakcyjne, które doskonale sprawdzają się również w przypadku problematycznych zmarszczek oraz rozstępów. Na czym polega zabieg usuwania blizn laserem? Wiązkę światła kieruje się na zmieniony obszar. Następnie trafia on głęboko w skórę, aż do warstwy właściwej. To właśnie tam powstają mikrouszkodzenia, które skłaniają organizm do ponownej regeneracji. Skóra zostaje niejako zachęcona do produkcji dodatkowej ilości kolagenu. A to właśnie on jest odpowiedzialny za piękny wygląd naszej cery, a przede wszystkim jej odbudowę oraz regenerację. Laser frakcyjny niszczy zatem uszkodzoną i zmienioną tkankę, a Twoja skóra w jej miejsce stworzy nową, a zatem pięknie się odbuduje.

Jakie blizny można usunąć techniką laserową?

W ostatnim czasie niezwykle popularne jest usuwanie blizn potrądzikowych, które znajdują się na twarzy, ale również na dekolcie czy plecach. Okazuje się jednak, że nie jest to jedyne rozwiązanie. Z zabiegu laserowego chętnie korzystają również osoby, które borykają się z problemem innych nieestetycznych zmian. To oznacza, że przy użyciu tej techniki można z powodzeniem usunąć blizny zanikowe, które często powstają w wyniki różnorodnych procesów zapalnych, ale również blizny przerostowe. Są one twarde i wyniosłe, często rozrastają się poza powierzchnię konkretnej rany. Laser doskonale radzi sobie również z bliznowcami. Są to gładkie i stwardniałe blizny. Oczywiście jest to także skuteczna forma walki z rozstępami skórnymi, które mogą mieć różną barwę, swędzą, a najczęściej są spotykane na piersiach, skórze brzucha, ud oraz pośladków.

Czy zabieg trzeba powtarzać?

Wszystko jest zależne od zdolności regeneracyjnych naskórka konkretnej osoby. Co to oznacza? Przede wszystkim pacjenci, którzy posiadają bardzo rozległe i poważne blizny, muszą liczyć się z koniecznością wykonania nawet kilku zabiegów, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. Sam proces jest zawsze realizowany indywidualnie i ustalany na podstawie potrzeb oraz oczekiwań konkretnej osoby. Warto zatem zawsze skonsultować się z profesjonalnym lekarzem, który obejrzy Twoją skórę na żywo i podpowie Ci szacunkowo, ile zabiegów będzie koniecznych do tego, aby usuwanie blizn było skuteczne. Nigdy się nie zniechęcaj i zawsze dąż do realizacji swoich celów. Jest to bowiem łatwy i szybki sposób na poprawę kondycji swojej cery, co jest w szczególności istotne dla osób, które borykają się z problemem blizn powstałych po trądziku, a więc znajdujących się na twarzy.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu?

Laser frakcyjny jest niezwykle silnym narzędziem, które musi być używane we właściwy sposób. W przeciwnym razie mogłoby wyrządzić krzywdę konkretnej osobie. Właśnie dlatego zawsze warto stawiać na pomoc specjalistów, którzy tworzą Gabinet Medycyny Estetycznej KN Estetic. Wśród wskazań na pewno można wyróżnić wszelkiego rodzaju blizny, niezależnie od ich wielkości, które w jakikolwiek sposób utrudniają nasze codzienne funkcjonowanie. Co to oznacza? Mogą to być blizny znajdujące się na dowolnej części ciała, powstałe na skutek różnych urazów, ale również po operacjach. Jeżeli utrudniają one Twoje właściwe funkcjonowanie na poziomie fizycznym, jak i psychicznym, nie wahaj się i koniecznie postaw na ich trwałe usunięcie. Pozbędziesz się ich i zapomnisz o trudnościach i wszelkich ograniczeniach. Jeżeli chodzi o przeciwskazania do wykonania zabiegu, to należy wspomnieć o tym, że nie każda osoba może poddać się zabiegowi laserowego usuwania blizn. Na pewno nie powinny się na to decydować kobiety w ciąży czy karmiące. Przeciwskazaniem bez wątpienia jest także przyjmowanie sterydów, antybiotyków, ale także leków przeciwzakrzepowych. Blizn nie powinny także usuwać osoby cierpiące na choroby nowotworowe, ale także pacjenci borykający się z problemem atopowego zapalenia skóry czy łuszczycą.

Czy zabieg usuwania blizn jest bolesny?  

Wiele osób nie poddaje się zabiegowi usuwania blizn, ponieważ obawiają się bólu, którego nie będą mogli znieść. Nic bardziej mylnego! Okazuje się bowiem, że jest to zabieg całkowicie bezbolesny, a w trakcie jego trwania, pacjent najczęściej odczuwa delikatne pieczenie oraz szczypanie. W profesjonalnych klinikach, lekarzom zawsze zależy na jak najwyższym poziomie zadowolenia klientów, dlatego dodatkowo niekiedy możliwe jest skierowanie na skórę strumienia chłodnego powietrza, który łagodzi podrażnienie czy specjalnego środka przeciwbólowego. Jeżeli wciąż się wahasz, czy podjąć się laserowemu usuwaniu blizn, warto, żebyś wiedział o tym, że czas rekonwalescencji po zabiegu wynosi zaledwie kilka dni!