Rozstępy mogą stać się prawdziwą udręką dla osób w każdym wieku. Pojawiają się w szczególności często na brzuchu, piersiach, udach oraz pośladkach. Dotykają zarówno kobiet, jak i mężczyzn, choć znacznie częściej dotykają płci pięknej. Są nieestetyczne i większość osób po prostu chce się ich pozbyć. Przekonaj się, w jaki sposób można to zrobić.

Usuwanie rozstępów to niełatwe zadanie. Skuteczność realizowanych zabiegów często jest zależna od rozległości, a także zaawansowania problemu. W tym przypadku niezwykle istotny jest czas działania. Nie ma na co czekać! Konieczne jest podjęcie natychmiastowym kroków, żeby cieszyć się później rewelacyjnymi efektami. Niekiedy istnieje szansa całkowitego pozbycia się tego uciążliwego problemu. Wpływ na to ma również genetyka, ale przede wszystkim działania, jakie są podejmowane w celu ich pozbycia się. Przekonaj się zatem, jak zrobić to dobrze!

Czym są rozstępy?

Rozstępy to wrzecionowate pasma, które powstają na skórze. Mogą mieć różne rozmiary, długość, a także szerokość. Najczęściej można je spotkać w takich obrębach ciała jak ręce, piersi, uda, brzuch czy pośladki, a nawet plecy. Pojawiają się nie tylko u kobiet, ale również u mężczyzn, np. tych, którzy stawiają na kulturystykę i sporty siłowe, a więc borykają się z problemem szybkiego przyrostu masy mięśniowej, na który skóra nie jest gotowa. To zjawisko obserwuje się również u kobiet ciężarnych. Skóra nie wytrzymuje i zaczyna „pękać”, przez co pojawiają się w jej obrębie nieestetyczne pręgi. Na początku są czerwone i to właśnie wtedy najłatwiej jest się ich pozbyć. W takiej sytuacji warto stosować domowe sposoby, ale również wybrać się na profesjonalny zabieg medycyny estetycznej, który pozwoli Ci się uporać z tego typu trudnościami. Oczywiście najlepsze co możesz zrobić w tej sytuacji, to zapobiegać. W jaki sposób? Przede wszystkim dbając o właściwy poziom nawilżenia swojego ciała. Codziennie stawiaj na treściwe kremy, a także balsamy. Doskonałym rozwiązaniem jest również stosowanie zbawiennych olei, w szczególności migdałowego. To właśnie one mogą zdziałać prawdziwe cuda, a zatem wykorzystaj to i zacznij regularnie dbać o swoje ciało, żeby w przyszłości uniknąć nieestetycznych rozstępów.

Jakie są przyczyny powstawania rozstępów?

Trzeba podkreślić, że jest wiele różnorodnych czynników odpowiedzialnych za powstawanie rozstępów. Ich pojawienie się może mieć związek z hormonami, ale również ciążą, znacznym wzrostem masy ciała w krótkim czasie. Wpływ na ich powstanie mogą mieć przede wszystkim czynniki genetyczne, przed którymi nie ochroni Cię nawet najlepsza i najbardziej skrupulatna pielęgnacja Twojego ciała. Oprócz tego wśród przyczyn powstawania rozstępów wyróżnia się także zaburzenia w funkcjonowaniu tkanki łącznej, ale również długotrwałe przyjmowanie substancji, które są bogate w kortykoidy. Jak powstają rozstępy? Okazuje się, że ten proces polega na tym, że w momencie, gdy skóra nadmiernie się rozciąga lub jest osłabiona, dochodzi do zerwania włókien kolagenowych oraz elastynowych, które tworzą strukturę naszej skóry. W takiej sytuacji pojawiają się nieestetyczny blizny, które najpierw są czerwone, a następnie w powolnym procesie robią się białe. Jest to defekt natury estetycznej, który nie zagraża w żaden sposób zdrowiu, ani życiu człowieka, jednak może wpływać negatywnie na psychikę osoby, która boryka się z tym problemem.

Najpopularniejsze metody usuwania rozstępów

Usuwanie rozstępów efekty mogą być bardzo spektakularne. Jest kilka metod, które pozwolą Ci pozbyć się ich na zawsze. Jednym z nich jest dermabrazja, które polega na mechanicznym ścieraniu naskórka. Jest to inwazyjna metoda, która jest wykonywana pod miejscowym znieczuleniem. Końcowy efekt to piękna, ujędrniona skóra oraz usunięcie rozstępów. Kolejny sposób to mezoterapia, który jest częściej stosowana. W trakcie zabiegu, lekarz wprowadza w głąb naskórka substancje aktywne, które pobudzają produkcję elastyny oraz kolagenu, dzięki czemu rozstępy znikają. Karboksyterapia również świetnie sprawdza się przy usuwanie rozstępów Wrocław. Ten zabieg polega na wstrzyknięciu pod skórę dwutlenku węgla. Popularne sposoby na uporanie się z nieestetycznymi bruzdami to również peelingi chemiczne. Są nieinwazyjne i gwarantują szybkie efekty. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się rozstępów jest laser frakcyjny. W blizny wymierza się wiązki lasera, a światło tworzy w naskórku drobne ubytki, a tym samym zmusza skórę do odbudowy, co gwarantuje uzyskanie nowej, gładkiej oraz zdrowej tkanki. Dużym atutem jest również to, że usuwanie rozstępów cena nie jest wygórowana, a więc na ten zabieg może sobie pozwolić coraz więcej osób. Jest to dobra wiadomość, ponieważ rozstępy należy usuwać jak najszybciej, a trzeba przyznać, że często pojawiają się w okresie dojrzewania.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu usuwania rozstępów

Wskazaniem do usuwania rozstępów są nieestetyczne bruzdy, z którymi się borykasz. Jeżeli przeszkadzają Ci i chcesz poprawić komfort swojego życia – nie wahaj się i po prostu to zrób. Na pewno nie pożałujesz swojej decyzji i będziesz w pełni zadowolona z uzyskanych rezultatów. Pamiętaj o tym, że masz do wyboru wiele różnorodnych zabiegów, co sprawi, że z powodzeniem postawisz na ten, który będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Są jednak pewne przeciwwskazania do wykonywania różnorodnych zabiegów usuwania rozstępów. Na pewno jest to okres ciąży oraz laktacji. Oprócz tego przyjmowanie leków przeciwzapalnych, nowotwory, rozrusznik serca, bóle migrenowe, stany gorączkowe, łuszczyca czy inne choroby skóry, różnorodne infekcje, takie jak grzybica czy bakteryjne. Przeciwwskazaniem mogą być także żylaki. Tak naprawdę wszelkie swoje wątpliwości zawsze powinnaś konsultować z lekarzem, który odpowie na Twoje wszystkie pytania i pomoże Ci podjąć właściwą decyzję dotyczącą tego, czy zabieg usunięcia rozstępów będzie w Twoim przypadku właściwym rozwiązaniem.

Jak często trzeba powtarzać zabieg?

To zależy od tego, na który zabieg się zdecydujesz, jednak w większości przypadków potrzeba kilku serii do tego, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. Wszystko jest zależne do tego, jaką posiadasz skórę, a przede wszystkim jak bardzo zaawansowane są Twoje problemy. O tym zdecyduje lekarz i na pewno poinformuje Cię o przewidywanej liczby wykonania zabiegów. Gabinet Medycyny Estetycznej KN Estetic z przyjemnością udzieli Ci profesjonalne wsparcie.