Nici liftingujące nie były stworzone pierwotnie na potrzeby medycyny estetycznej. Stosowano je przede wszystkim do operacji chirurgicznych, gdzie niezwykle istotna była precyzja i nieinwazyjność. Obecnie cieszą się bardzo dużą popularnością jeśli chodzi o zabiegi upiększające i odmładzające. Wynika to z łagodnego przebiegu samego zabiegu i możliwości uzyskania satysfakcjonujących efektów.

Jak w przypadku każdych działań medycyny estetycznej, przed przystąpieniem do czynności niezbędna jest konsultacja z lekarzem. Istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają wykonanie zmian, a wśród nich zaliczyć można choroby autoimmunologiczne, nowotworowe, zaburzenia krzepliwości krwi, a także okres ciąży oraz karmienia piersią. Lifting twarzy sprawdzi się natomiast idealnie u osób, które posiadają, opadające policzki czy brwi, a także chcą pozbyć się widocznego fałdu nosowo-wargowego.

Nici liftingujące są skutecznym sposobem redukcji oznak starzenia się skóry. Stały się idealnym zamiennikiem dla bardziej inwazyjnych propozycji. Świetnie sprawdzą się także u osób, które chcą uzyskać naturalny rezultat retuszu. Efekt zabiegu to przede wszystkim zwiększona jędrność oraz elastyczność skóry.

Jak działają nici liftingujące?

Nici liftingujące występują w kilku odsłonach. Jedną z nich są nici polidioksanowe czyli nici PDO. Ich obecność na rynku sięga już kilku lat i z powodzeniem wykorzystuje się je zarówno w przypadku zabiegów estetycznych, jak również okulistyce czy ginekologii. Ich główną zaletą jest fakt, iż związek z jakiego wykonane są nici ulega hydrolizie, która przebiega w sposób obojętny dla organizmu, czyli nici zostają rozłożone do wody i dwutlenku węgla. Występuje więc pełna zgodność, a co za tym idzie także bezpieczeństwo wykorzystywania.

Nici liftingujące (haczykowe)  Barb umieszcza się pod skórą z haczykami dwukierunkowo zbieżnymi, co ma za zadanie wzmocnić skórę, a także nadać natychmiastowy rezultat uniesienia i odmłodzenia. Kaniula została wykonana w taki sposób, aby możliwe było zastosowanie do niej nici PDO charakteryzującej się dużą średnicą. To pozwala na wykonanie zabiegu mniej bolesnego i inwazyjnego dla klienta. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Nie ma mowy o bliznach oraz nacięciach, a same nicie wchłaniają się już do 7 miesięcy. Końcowy efekt jest widoczny nawet przez 2 lata.

Nici Barb, haczykowe umożliwiają uzyskanie olśniewającego liftingu twarzy i redukcji każdej zmarszczki. Działają jak mięśnie napinające i tworzą pewnego rodzaju rusztowania dla mało jędrnej skóry.

Zalety nici liftingujących

Klienci zanim podejmą decyzję na temat rodzaju zabiegu muszą przeanalizować wszystkie zalety oraz korzyści płynące z podjętych czynności. Nici liftingujące nie mają sobie równych, ponieważ sprawdzają się w wielu sytuacjach. Do najważniejszych atutów zabiegu zaliczyć należy przede wszystkim efekt pojawiający się na twarzy od razu po jego zakończeniu. Satysfakcjonujący rezultat utrzymuje się na skórze nawet do dwóch lat. Kolejną zaletą na jaką osoby zainteresowane zwracają uwagę jest bolesność w trakcie zabiegu. W porównaniu do tradycyjnego liftingu opcja ta jest o wiele delikatniejszym i bolesnym procesem, który nie pozostawia po sobie żadnych śladów, co czyni go opcją dla osób ceniących sobie komfort oraz bezpieczeństwo.

Nici liftingujące mogą być stosowane bez ograniczeń, niezależnie od części ciała. Nie jest więc to rozwiązanie dedykowane wyłącznie na twarzy. Zmarszczki bądź wiotka skóra może być usunięta z dowolnej partii ciała, co pozwala zachować estetykę wyglądu. Wygodą dla pacjentów jest również pełna wchłanialność produktów, co oznacza, że nie trzeba dodatkowo odwiedzać gabinetu. Nici nie są wyczuwalne ani widoczne, a sam zabieg można powtórzyć w razie pojawienia się takiej konieczności. Porównując do tradycyjnego liftingu chirurgicznego opcja ta jest także o wiele bardziej korzystna pod względem ceny.

Jak wygląda zabieg założenia nici liftingujących?

Wiele osób przed pojawieniem się w gabinecie medycyny estetycznej chce także poznać tajniki przeprowadzania zabiegu. Założenie nici liftingujących nie powinno nikogo przerażać, gdyż ich wprowadzenie odbywa się przy znieczuleniu miejscowym. Ból nie powinien więc występować. Aplikuje się je przy użyciu specjalnej kaniuli w taki sposób, aby uzyskać efekt podniesienia skóry. Zabieg ten powoduje również pobudzenie skóry do regeneracji, a co za tym idzie staje się ona ładniejsza i wyraźnie młodsza. Cały proces trwa zazwyczaj do godziny, w zależności od umiejscowienia zmarszczek. Przed przystąpieniem do czynności lekarz aplikuje znieczulenie miejscowo – zastrzyk albo maść. Kolejnym punktem jest wprowadzenie nici pojedynczo pod skórę, a następnie usunięcie samej igły. Po kilku miesiącach nici same wchłoną się w bezpieczny sposób.

Na co trzeba po zabiegu?

Jak po każdym zabiegu przeprowadzanym na swoim ciele należy liczyć się z tym, że niezbędne jest delikatne obejście się z leczonym fragmentem ciała. W tym przypadku najbardziej dotkliwe są pierwsze tygodnie po zabiegu. W tym czasie bardzo ważne jest, aby całkowicie zlikwidować ryzyko przemieszczania się nici. W przeciwnym przypadku może dojść do zniekształceń twarzy, które nie będą wyglądać estetycznie. W tym celu konieczne jest ograniczenie mimiki, ponieważ mięśnie twarzy mogą doprowadzić do migracji nici. Pod uwagę należy wziąć także czynności, które mimowolnie wywołują napięcie mięśni jak bieganie czy złość.

Przez pierwsze tygodnie warto zrezygnować z masaży twarzy, a także peelingów oraz golenia. Pacjenci muszą pamiętać o tym, że wysoka temperatura może doprowadzić do szybszej utraty właściwości nici dlatego niepolecane są zabiegi przy użycia laseru czy też fali radiowych. Po upływie miesiąca można stopniowo wracać do normalnego funkcjonowania i wprowadzać dotychczasowe czynności.