Rozszerzone naczynka to problem, z którym boryka się wiele osób, niezależnie od wieku oraz płci. Na szczęście są sprawdzone sposoby na to, aby się ich skutecznie pozbyć, a tym samym cieszyć się wyrównanym kolorytem cery. Jak to wygląda w praktyce? Sprawdź!

Laserowe zamykanie naczynek to prawdziwie zbawienie dla osób, których dotyka problem rozszerzonych naczyń krwionośnych. Pajączki są bardzo nieestetyczne, a mogą pojawić się nie tylko na nogach, ale również na twarzy. To sprawia, że wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia poza dom bez makijażu. Stawiają one na mocno kryjące podkłady, które są w stanie ukryć zmiany i sprawić, że cera nie jest tak mocno czerwona. Co ważne, laserowe zamykanie naczynek efekty są trwałe, dzięki czemu tak wiele osób decyduje się na to rozwiązanie, które jest po prostu skuteczne i doskonale sprawdza się praktycznie na każdej części ciała. Jeżeli wahasz się, czy warto podjąć się takiego zabiegu, koniecznie przeczytaj ten tekst do końca. Dowiesz się, jak wygląda taki zabieg, ale również czy należy go powtarzać. Ponadto przekonasz się, jakie są wskazania oraz przeciwskazania do laserowego usuwania popękanych naczynek. Ten zabieg realizuje Gabinet Medycyny Estetycznej KN Estetic. przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy są w stanie dopasować moc laserowa do potrzeb konkretnej osoby, a zatem nie uszkodzą nawet bardzo wrażliwej cery, a zatem możesz być spokojna o swoje zdrowie.

Laserowe zamykanie naczynek – czy jest dla każdego?

Laserowe zamykanie naczynek Wrocław jest dobrym wyborem praktycznie dla każdej osoby, która od dłuższego czasu zmaga się z tego typu zmianami i nie jest w stanie poradzić sobie z zaczerwienieniem w domowych warunkach. Niestety, pękające naczynka są często kwestią genetyczną, a zatem dziedziczy się ich kruchość. Mogą zacząć pękać już w wieku dziecięcym albo nastoletnim, a później problem cały czas się pogłębia. Problemem, który wzmaga ich widoczność jest wrażliwa, cienka i delikatna cera, która często jest ściśle powiązana z pękającymi naczynkami. Trzeba podkreślić, że laserowe zamykanie naczynek cena nie musi być wysoka, a zatem jest to zabieg, na który może sobie pozwolić wiele osób. Często decydują się na niego nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Lepiej, aby na laser decydowały się osoby pełnoletnie, które podejmują tę decyzję świadomie. Zawsze, przed wykonaniem, należy skonsultować się z lekarzem, który przede wszystkim zbada Twój naskórek i podpowie Ci, czy warto wykonać laserowe usuwanie naczynek również w Twoim przypadku. Dzięki temu zyskasz pewność, że podejmujesz słuszną decyzję, a zatem nie będziesz jej żałować z upływem czasu.

Jak wygląda zabieg laserowego zamykania naczynek i czy jest bolesny?

Laserowe zamykanie naczynek jest wykonywane przy użyciu specjalistycznego, nowoczesnego urządzenia. W trakcie pracy, odpowiednio skierowana wiązka, podgrzewa krew, która znajduje się w rozszerzonym naczynku do temperatury, przy której ściany naczynek się obkurczają, a także zamykają. Warto wiedzieć o tym, że jest to trwały proces, co oznacza, że naczynko nie otworzy się ponownie. Jak przebiega cały proces? Na samym początku, specjalista ocenia skórę, a także przebarwienia widoczne na naskórku. Konieczne jest określenie ich wielkości oraz umiejscowienia. Następnie musi on wprowadzić wszystkie dane do komputera, gdzie dostosowywany jest rodzaj filtra, liczba impulsów, a także długość promienia naświetlania czy wysokość energii. To wszystko ma ogromny wpływ na powodzenie zabiegu i efekty jakie można uzyskać. Oczywiście przed przystąpieniem do pracy, niezbędne jest wykonanie właściwej próby, tak aby sprawdzić, czy wprowadzone parametry są właściwe! Po emisji impulsów, krew zostaje podgrzana, ścianki uszkodzonego naczynka obkurczają się. Warto pamiętać o tym, że cały proces składa się z kilku etapów. Najpierw lekarz musi dokładnie oczyścić cerę i pozbyć się martwego naskórka. Dopiero później korzystna on z urządzenia, które emituje wiązkę światła.

Czy zabieg trzeba powtarzać?

Tak, zabieg należy powtórzyć. Laserowe zamykanie naczynek jest skuteczne, kiedy przeprowadzi się je około trzech razy. Oczywiście jest to umowna ilość, a ostatecznie jest to zależne od organizmu konkretnej osoby, zmian, ich rodzaju oraz wielkości. To właśnie dlatego tak ważne jest to, żeby skonsultować się z lekarzem i omówić z nim podejmowane działania. Specjalista już na pierwszej wizycie powinien odpowiedzieć na Twoje wszystkie pytania, a przede wszystkim powiedzieć, ile przewiduje zabiegów w tym konkretnym przypadku. Każda osoba reaguje indywidualnie na laserowe zamykanie naczynek, a zatem do każdego pacjenta trzeba podejść inaczej.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu?

Laserowe zamykanie naczynek Wrocław to najlepsze rozwiązanie dla osób, które borykają się z trwałym rozszerzeniem naczynek, które nie znikają, kiedy ustępują ich rumieńce. Są one wyraźnie widoczne przez naskórek. Warto pamiętać o tym, że rozszerzone naczynka może się ze sobą łączyć, co w takiej sytuacji oznacza powstawanie znacznie większych płaszczyzn, które z czasem będą wyglądały bardzo nieestetycznie. Wśród przeciwwskazań można wyróżnić ciąże, a także okres karmienia piersią. Zmiany zapalne skóry, a także jej długotrwałe choroby również mogą sprawić, że pojawią się laserowe zamykanie naczynek efekty uboczne. Właśnie dlatego zawsze decyzję o podjęciu się tego typu zabiegów, zawsze należy podejmować po szczegółowych wywiadach z lekarzem.

Zasady postępowania po laserowym zamykaniu naczynek

Jeżeli zdecydujesz się na ten zabieg, pamiętaj o tym, że przez najbliższe cztery tygodnie, nie powinnaś eksponować skóry na słońcu. Z kolei przez pięć dni nie można intensywnie ćwiczyć, ani korzystać, na przykład z sauny, ponieważ to właśnie wtedy rozszerzają się naczynka krwionośne. Zawsze stosuj się do zaleceń lekarza i stawiaj jedynie na takie kosmetyki, które zostały przez niego ściśle polecone. Dzięki temu uzyskasz lepsze efekty i będziesz się nimi cieszyć przez długi czas.