Przebarwienia potrafią bardzo uprzykrzyć życie zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Mogą wystąpić w niemal każdym wieku, a są szczególnie widoczne jesienią oraz zimą, kiedy skóra traci koloryt, jaki uzyskała latem, podczas kąpieli słonecznych. W szczególności problematyczne są przebarwienia, które pojawiają się na twarzy. Na szczęście są dobre sposoby na to, żeby uporać się z tym problemem.

Usuwanie przebarwień staje się coraz popularniejsze. Jest to zabieg wykonywany w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej, gdzie stawia się na wysoką jakość świadczonych usług. Gabinet Medycyny Estetycznej KN Estetic zatrudnia wyłącznie specjalistów, którzy są w stanie bez żadnych trudności dopasować konkretną metodę do potrzeb danej osoby. Dzięki temu możesz spodziewać się najlepszych rezultatów i być w pełni zadowolona z uzyskanych efektów. Trzeba pamiętać o tym, że kremy czy inne domowe sposoby nie poradzą sobie z usunięciem trwałych i mocnych przebarwień. Niestety, jest to raczej dobry sposób na uporanie się z problemem tych delikatnych, a przede wszystkim do zapobiegania powstawania kolejnych plam na cerze. Usuwanie przebarwień z twarzy w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej może okazać się koniecznością, kiedy w grę wchodzą trwałe i bardzo wyraźne plamy.

Dlaczego i w jaki sposób powstają przebarwienia?

Przebarwienia powstają na skórze w wyniku oddziaływania promieni ultrafioletowych. To oznacza, że odpowiednia ochrona wiosną oraz latem przed słońcem może sprawić, że ich unikniesz i będziesz nadal cieszyć się piękną i gładką cerą. Brązowe plamy powstają przez oddziaływanie promieni słonecznych na prawidłowe funkcjonowanie komórek pigmentacyjnych skóry, czyli tak zwanych melanocytów. To właśnie z tego powodu na skórze pojawiają się wyraziste, brązowe błamy. Najwięcej tego typu zmian pojawia się na twarzy, dekolcie oraz szyi, ponieważ to właśnie te partie ciała są najbardziej narażone na oddziaływanie promieni słonecznych. Warto jednak pamiętać o tym, że to nie jedyny powód, z jakiego mogą powstawać tego typu zmiany. Usuwanie przebarwień Wrocław może być również konieczne w przypadku zmian hormonalnych. To oznacza, że z tego typu problemem często borykają się, na przykład kobiety w ciąży. Na powstawanie przebarwień mają także wpływ choroby autoimmunologiczne, w szczególności tarczycy, stosowanie suplementów światło uczulających czy różnorodnych leków. To wszystko oznacza, że może być bardzo wiele przyczyn powstawania tego typu zmian.

Jak wygląda zabieg usuwania przebarwień i czy jest bolesny?

Nowoczesne usuwanie przebarwień Wrocław polega na skorzystaniu z lasera, który rewelacyjnie sprawdza się w takich przypadkach. Zmiany pigmentacyjne zostaną skutecznie usunięte, znacznie szybciej i efektywniej, w porównaniu do tradycyjnych metod, do których można zaliczyć, na przykład wykonywanie peelingów mechanicznych. Na czym polega usuwanie przebarwień z twarzy laserem? Wiązkę impulsów kieruje się bezpośrednio na przebarwienie. Precyzja urządzenia sprawia, że na skórze nie powstają większe uszkodzenia, za to skutecznie zachęca naskórek do aktywnej regeneracji. To oznacza, że przebarwienia zaczynają znikać, a cera staje się gładsza, piękniejsza i nabiera doskonałego blasku. Jest to niezwykle precyzyjny zabieg, który musi być wykonywany przez profesjonalistę, ponieważ w przeciwnym razie może wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku. Właśnie dlatego tak ważne jest to, żeby realizowały go jedynie osoby, które posiadają niezbędną wiedzę, kwalifikacje, a także umiejętności.

Czy usuwanie przebarwień Wrocław boli?

Jeżeli specjalista korzysta z nowoczesnego urządzenia, to nie! Wszelkie nieprzyjemne dolegliwości zostały zmniejszone do minimum, dzięki czemu jest to propozycja, która może być swobodnie realizowana przez osoby nawet bardzo wrażliwe. Trzeba jednak podkreślić, że odczucia zawsze są kwestią w pełni indywidualną, dlatego niekiedy w trakcie zabiegu wykorzystuje się miejscowe znieczulenie, choć jest to rzadkością, ponieważ zdecydowana większość osób dobrze znosi usuwanie przebarwień

Dla kogo przeznaczony jest zabieg usuwania przebarwień?

Ten zabieg jest polecany do wykonania wszystkim osobom, które borykają się z nieestetycznymi problemami plam na skórze, w szczególności w widocznych miejscach, takich jak twarz, dekolt czy szyja. To właśnie te osoby powinny postawić na usuwanie przebarwień z twarzy. Co ważne, warto zdecydować się na ten krok, niezależnie od tego, z jakim rodzajem przebarwień się borykasz, czy są to te posłoneczne, pozapalne, a może o podłożu hormonalnym. O intensywności zabiegu zawsze decyduje osoba go przeprowadzająca, która posiada do tego odpowiednie kwalifikacje oraz wiedzę, a dzięki temu jest w stanie właściwie go zrealizować, tak aby uzyskać pożądane efekty.

Co jaki czas trzeba powtarzać zabieg?

Jest to kwestia niezwykle indywidualna i przede wszystkim wiąże się nie tylko z genetyką i skłonnościami konkretnej osoby do przebarwień, ale również wpływ na to ma fakt, z jakiego rodzaju przebarwieniami boryka się dana osoba. Niekiedy już po jednym zabiegu można zauważyć wprost spektakularne efekty. Znacznie częściej zabieg trzeba powtórzyć, tak aby skóra miała szansę zregenerować się jeszcze bardziej, a tym samym sprawić, że pacjent osiągnie taki efekt, który go jak najbardziej usatysfakcjonuje. Jeżeli chodzi o usuwanie przebarwień cena, to może ona być bardzo różna, a wpływ na koszty ma ostatecznie wielkość zmian, a także miejsce, w którym się znajdują. Jest to niezwykle istotne, a zatem cena zawsze jest ustalana indywidualnie z konkretną osobą.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu?

Usuwanie przebarwień jest zabiegiem, który jest polecany do wykonywania w przypadku osób, które borykają się z problemem zaburzeń kolorytu skóry, a zatem tym, którzy posiadają plamy posłoneczne, piegi, które im się nie podobają, kobietom, które ukończyły 30 lat i borykają się z melasmami, ale również osobom starszym, u których na skórze występują starcze przebarwienia. Wśród przeciwwskazań bez wątpienia można wyróżnić opryszczkę, ciążę oraz okres laktacji, a także czynną infekcję w strefie zabiegu.