Doskonałe rozwiązanie dla zmarszczek, wiotkiej skóry, rozszerzonych porów, zaskórników, rozstępów, różnego rodzaju blizn czy niejednolitego odcienia skóry. Laser frakcyjny to innowacyjne narzędzie, które jest niezwykle chętnie wykorzystywane we współczesnej medycynie estetycznej! Postaw zatem na to rozwiązanie i przekonaj się, na jakie efekty możesz liczyć.

Zabieg laserem frakcyjnym CO2 w ostatnich latach bardzo zyskał na popularności. Jest to doskonałe rozwiązanie na wiele różnorodnych problemów skórnych, a przede wszystkim na walkę z postępującym upływem czasu. Dzięki temu wyjątkowemu narzędziu pozbędziesz się nieestetycznych zmarszczek, zapomnisz o wiotkiej skórze, a przede wszystkim Twoja skóra zyska młodzieńczy blask, dzięki czemu będziesz doskonale się prezentować w każdej sytuacji. Laser frakcyjny CO2 cena nie musi być wysoka, a wszystko zależy od konkretnej kliniki, na którą postawisz. Gabinet Medycyny Estetycznej KN Estetic, stosuje rozwiązania, które cieszą się dużą popularnością, ponieważ wyróżniają się rzetelnością, a przede wszystkim dostosowaniem poszczególnych rozwiązań do potrzeb konkretnych osób. Przekonaj się zatem, jak działa laser frakcyjny i czy warto na niego postawić! Poznaj przebieg oraz efekty działania tego niezwykłego urządzenia, które dziś bije rekordy popularności, a na pewno tego nie pożałujesz!

Czym jest laser frakcyjny CO2?

Laser frakcyjny CO2 Wrocław to nowoczesne urządzenie, które jest powszechnie stosowane w dermatologii. Jest to narzędzie światłowodowe, które zostało zbudowane z włókna szklanego. Podczas pracy wytwarzany jest strumień impulsów. Charakteryzuje je prawdziwie mikroskopijna średnica. Co ważne, sprzęt został skonstruowany w taki sposób, żeby impulsy rozkładały się na skórze równomiernie, dzięki czemu możesz spodziewać się najlepszych rezultatów. Efekty są widoczne już po pierwszym zastosowaniu, a więc jest to sprzęt o wysokiej skuteczności, który sprawdza się w przypadku zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Tak naprawdę wiek tutaj nie gra roli, choć trzeba przyznać, że z tego rozwiązania zacznie chętniej korzystają osoby w średnim wieku, które już widzą na swojej skórze pierwsze oznaki postępującego czasu.

Jak przebiega zabieg laserem frakcyjnym CO2 i czy jest bolesny?

Zabieg laserem frakcyjnym CO2 jest ściśle kontrolowany przez lekarza. W trakcie pracy urządzenie wykonuje drobne urazy na skórze, a wszystko po to, aby pobudzić ją do dalszej pracy. Co ważne, mikrouszkodzenia mają za zadanie docierać do bardzo głębokich warstw naskórka. Światło wnika w głąb, a następnie jest absorbowane przez wodę, która znajduje się w naszej skórze. Następnie dochodzi w organizmie to reakcji, która jest nazywana fototermiczną. Co to oznacza w praktyce? Woda w tkance jest podgrzewana, a tym samym natychmiastowo wyparowuje, a w skórze tworzą się niemal niewidoczne gołym okiem kolumny. To właśnie, dzięki temu zostaje uruchomiony cały proces odnowy naskórka, który jest w pełni kontrolowany, ale przede wszystkim całkowicie bezpieczny dla każdego człowieka. Kolagen uzupełnia ubytki, które powstały w naszym ciele. W tym przypadku kluczowe jest to, żeby specjalista właściwie dobrał moc lasera w taki sposób, żeby nie była ona zbyt wysoka. Lepiej jest wykonać kilka zabiegów, a następnie cieszyć się rewelacyjnymi efektami, gładką, napiętą oraz jędrną skórą. Czy zabieg jest bolesny? Wszystko zależny od indywidualnych odczuć konkretnej osoby. W trakcie zabiegu ból nie jest duży. Jeżeli lekarz decyduje się na wykonanie zabiegu na dużej powierzchni skóry, może postawić na znieczulenie miejscowe, które zniweluje przykre dolegliwości.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Jeżeli chodzi o wskazania do wykonania zabiegu laserem frakcyjnym CO2 na pewno można tutaj wyróżnić wszelkiego rodzaju blizny znajdujące się na twarzy, ale również na całym ciele, rozstępy, a także uszkodzenia skóry po trądziku. Ponadto jest to również rewelacyjne rozwiązanie dla osób, które zmagają się z problemem wiotkiej skóry, który posiada wiele bruzd i zmarszczek. Decydując się na taki zabieg, zyskujesz pewność, że Twój naskórek stanie się jędrny, elastyczny i gładki. Wybierz zatem rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej sytuacji, a przede wszystkim będzie całkowicie bezpieczne dla Twojej cery.

Jeżeli chodzi o przeciwwskazania do zabiegu laserem frakcyjnym CO2, to zdecydowanie można tutaj wyróżnić chorobę nowotworową skórę, ciążę, a także okres karmienia piersią. Dodatkowo tego zabiegu nie powinny wykonywać również osoby, które uprzednio stosowały jakiekolwiek wypełniacze w miejscach, które mają być poddane naprawie.

Jak wygląda rekonwalescencja?

Jak każdy zabieg medycyny estetycznej, w tym przypadku również konkretna osoba musi liczyć się z koniecznością rekonwalescencji po zabiegu. Jest to niezwykle ważne i musi przebiegać w określony sposób, dzięki czemu uzyskane efekty utrzymają się dłużej, a przede wszystkim będą zadowalające dla pacjenta. Co to oznacza? Laser frakcyjny sprawia, że na cerze pojawiają się zaczerwienienia, a nawet lekkie opuchnięcia. Niekiedy może wystąpić również delikatna wysypka. Twoja skóra będzie wyglądać jak po opalaniu, ale tego typu dolegliwości powinny zniknąć już po kilku godzinach. Z kolei samo zaczerwienienie powinno ustąpić po czasie około trzech do pięciu dni. Pamiętaj o tym, że naturalne jest to, że obrzęk może się nasilić nawet po czasie około dwóch dni, jednak dość szybko zniknie. Twoja skóra będzie się złuszczać, jednak po około tygodniu wróci do normy i będzie odnowiona, a przede wszystkim pięknie naprężona. Zawsze po wykonaniu zabiegu należy używać kosmetyków, które zaleci specjalista, dzięki temu skóra szybciej się zagoi, a Ty będziesz cieszyć się doskonałymi rezultatami.

Co jaki czas trzeba powtarzać zabieg?

Laser frakcyjny CO2 Wrocław najlepsze rezultaty daje po kilkukrotnym zastosowaniu. Trzeba pamiętać o tym, że ścisła liczba zabiegów jest zawsze zależna od konkretnego przypadku. To oznacza, że specjalista ustali z Tobą indywidualnie, ile zastosować jest koniecznych w Twoim przypadku. Dzięki temu zyskasz pewność, że jesteś pod dobrą opieką, a przede wszystkim będziesz maksymalnie zadowolona z uzyskanych rezultatów.