Co to jest BOTOKS Wrocław?

Botox Wrocław - dlaczego warto skorzystać z tego zabiegu

Do najpopularniejszych sposobów zwalczania zmarszczek zaliczany jest zabieg z wykorzystaniem preparatu botoksu / botox, czyli toksyny botulinowej. Skuteczność preparatu tkwi w tym, że oddziałuje on bezpośrednio na podstawową przyczynę powstawania zmarszczek, a więc na mięśnie mimiczne. Zgodnie ze statystykami w ostatnich latach tego typu zabiegom poddało się ponad 6 milionów ludzi! Toksyna botulinowa pierwotnie była lekiem wykorzystywanym w rozmaitych dziedzinach medycyny, w tym między innymi w neurologii, ortopedii czy okulistyce. Szybko zauważono jednak jej znakomite właściwości prowadzące do spłycania się zmarszczek. W taki właśnie sposób medycyna estetyczna dołączyła botox do rodziny swoich usług.

Toksyna botulinowa jest uznawana za środek, który szybko i bezpiecznie likwiduje zmarszczki. Działa również przeciwstarzeniowo (anty-aging). Zabiegi wykorzystujące tę substancję skutecznie wpływają na spowolnienie procesu starzenia i powstawania kolejnych zmarszczek. Co ważne – niewielki stopień inwazyjności powoduje, że po zabiegu nie jest potrzebna rekonwalescencja.

Dzięki zastosowaniu botoxu zmarszczki się spłycają, a sama substancja zapobiega ich pogłębianiu. Umożliwia to osiągnięcie wypoczętego, łagodnego oraz młodszego wyglądu twarzy. Toksyna odpowiada za hamowanie przewodnictwa nerwowego między mięśniami i nerwami, co doprowadza do relaksacji oraz widocznego wygładzenia zmarszczek mimicznych.

Zastosowanie Botoxu:

 • Podniesienie kącików ust,
 • Likwidacja poprzecznych zmarszczek na czole,
 • Wygładzanie bruzd na szyi i dekolcie,
 • Uniesienie opadających powiek,
 • Usunięcie “lwich zmarszczek”,
 • Usunięcie zmarszczek wokół oczu (“kurzych łapek”),
 • Leczenie nadmiernej potliwości dłoni oraz pach.

Opis zabiegu botoxem

Cały proces jest bardzo prosty, a czas jego trwania nie przekracza 30 minut. Jeszcze przed przystąpieniem do właściwego zabiegu, lekarz znieczula pacjenta, dzięki czemu nie odczuwa on bólu w trakcie kolejnych czynności. Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją z lekarzem prowadzącym, który dokonuje szczegółowej oceny zmarszczek. W następnej kolejności bezpośrednio do mięśni podawana jest toksyna botulinowa (botox). Wykonuje się wówczas serię kilku małych wstrzyknięć. Pierwsze efekty zauważalne są już po trzech dniach i mogą utrzymywać się nawet do pół roku.

Czy zabieg botoxem jest bezpieczny?

Historia zastosowania toksyny botulinowej w różnych dziedzinach medycyny sięga już 20 lat. Obecnie zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej są uznawane za najbezpieczniejsze spośród oferowanych metod zwalczania oznak starzenia. Na korzyść metody przemawia fakt, że jej działanie na przestrzeni lat zostało gruntownie sprawdzone. Botox Wrocław z powodzeniem wykorzystuje się również w leczeniu nadpotliwości oraz bruksizmu (zgrzytania zębami). Preparat podawany jest w niewielkich ilościach, wyłącznie w te miejsca, na które ma oddziaływać. Sumaryczna dawka toksyny podanej podczas jednej wizyty w gabinecie jest wiele razy mniejsza niż dawka niebezpieczna dla człowieka. Dlatego zabieg botox Wrocław można powtarzać wielokrotnie. Dawki z zabiegów powtarzanych nie sumują się.

Przeciwwskazania:

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • stosowanie niektórych leków,
 • choroby przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
 • miejscowe infekcje skórne,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi.

Botoks Wrocław – przed i po zabiegu

Przed zabiegiem botoxu pacjent przechodzi konsultację z lekarzem, w celu wyeliminowania możliwych przeciwwskazań oraz omówienia oczekiwanych rezultatów. Po zabiegu przez cztery godziny należy unikać masowania miejsc podania toksyny, aby nie doprowadzić do rozprzestrzenienia się preparatu. Nie należy też się pochylać, ani kłaść. Przez 48 godzin po zabiegu należy powstrzymać się od intensywnego wysiłku fizycznego. Warto też unikać wysokich wahań temperatur (sauna, solarium).

Zabieg dostępny jest w ofercie gabinetu medycyny estetycznej Katarzyny Nielepkowicz we Wrocławiu.

Cennik dostępny jest TUTAJ
Lokalizacja: Wrocław

Botox efekty