Usuwanie zmarszczek Wrocław

Substancja zwana kwasem hialuronowym występuje w organizmie człowieka naturalnie. Odpowiada m.in. za wiązanie wody w skórze właściwej. Z wiekiem zawartość kwasu hialuronowego spada, przez co skóra traci jędrność oraz elastyczność.

Kwas hialuronowy to polisacharyd, który występuje naturalnie w ludzkim ciele, głównie w skórze. Jego głównym zadaniem jest wiązanie wody, dzięki czemu możliwe jest utrzymanie znakomitego nawodnienia tkanek. Cząsteczki kwasu zanikają z biegiem lat. Zabieg usuwania zmarszczek Wrocław polega na uzupełnieniu kwasu hialuronowego, dzięki czemu możliwe jest przywrócenie doskonałego nawilżenia tkanek skóry. Kwas hialuronowy związuje od 1000 do 4000 razy więcej wody niż wynosi jego masa, a dzięki temu wypełniane są wszelkie defekty skóry. Usuwanie zmarszczek bazuje na wprowadzeniu kwasu hialuronowego w problematyczne miejsca, dzięki czemu skóra zostaje wygładzona. Zwłaszcza polecany jest przy wypełnianiu fałdów nosowo-wargowych, a także na szyi, brodzie czy wokół ust. Wykorzystywany jest również przy powiększaniu ust, zmianach konturów, jak również przy opadaniu kącików.

Efekty usuwania zmarszczek przy pomocy kwasu hialuronowego utrzymują się między 6 a 12 miesięcy. Skóra ta staje się gładka, doskonale nawodniona, młodsza i o wiele świeższa.

Wykorzystywane przez nas preparaty to Surgiderm, Juvederm oraz Restylane.

Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym.

Przebieg zabiegu usuwania zmarszczek we Wrocławiu:

Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego powinien być poprzedzony nałożeniem kremu znieczulającego. Preparat wprowadza się pod skórę bardzo cienką igłą. Wkłucie, za sprawą działania kremu znieczulającego, jest praktycznie niewyczuwalne. Kwas hialuronowy Wrocław podaje się w linie zmarszczki, dzięki czemu zostaje ona wypełniona i wygładzona. Sam zabieg usuwania niedoskonałości nie trwa dłużej niż ok. 30 minut, a efekty widoczne są od razu. Najczęściej wypełnia się fałdy nosowo-wargowe, wokół ust, obszar na szyi czy wokół opadających kącików.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Warto podkreślić, że zabiegi usuwania zmarszczek z wykorzystaniem kwasu hialuronowego nie dają efektów trwałych. Na czas utrzymywania efektów wpływa wiele czynników, takich jak choćby wiek, rodzaj skóry czy częstotliwość eksponowania skóry na promieniowanie UV. Standardowo jakość wypełnienia kwasem hialuronowym utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Efekty oczywiście zanikają stopniowo. Dobierając rodzaj preparatu lekarz w trakcie zabiegu będzie w stanie bardziej precyzyjnie określić czas utrzymywania efektów. Po ich zatrzymaniu można bez przeszkód powtórzyć zabieg w tym samum miejscu.

Czy po wypełnieniu zmarszczek kwasem hialuronowym można od razu powrócić do codziennych aktywności?

Zabieg usuwania zmarszczek przeprowadza się w formie iniekcji, a więc mogą wystąpić nieznaczne obrzęki, zasinienia czy zaczerwienienie w obszarze podawania preparatu. Dolegliwości te mają jednak charakter przejściowy i mijają samoistnie po upływie około 72 godzin. W przypadku powiększanie ust kwasem hialuronowym Wrocław obrzęk może trwać do około tygodnia. Niemniej niedogodności te nie wyłączają z codziennej aktywności i – nie licząc ich estetycznego charakteru – nie muszą stanowić przeszkody np. w powrocie do pracy.

Dlaczego kwas hialuronowy?

Usuwanie zmarszczek z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest w pełni bezpieczne, ponieważ substancja ta występuje naturalnie w organizmie człowieka. Jego głównym zadaniem jest utrzymanie nawilżenia skóry, a ponieważ ilość kwasu spada wraz ze słabnącą produkcją kolagenu i elastyny, ciało staje się bardziej podatne na efekty starzenia. Wypełnienie zmarszczek daje naturalne efekty, a sam zabieg można powtarzać regularnie, jednak zalecam robić to tylko w profesjonalnym miejscu takim tak gabinet medycyny estetycznej.

Przeciwwskazania:

  • skłonność do bliznowców,
  • stany zapalne skóry,
  • ciąża oraz karmienie piersią,
  • alergia na kwas hialuronowy,
  • aktywna opryszczka.

Objawy Niepożądane odwracalne:

  • zaczerwienienie w miejscach wkłucia,
  • obrzęk,
  • siniaki w miejscu wkłucia,
  • powstawania grudek, ziarniniaków