Nici PDO Wrocław – na czym polega ich fenomen i czy są bezpieczne?

Liftingujące nici PDO to dosyć nowy zabieg, który jednak od jakiegoś czasu dostępny jest na polskim rynku oraz w wielu krajach UE. System nici liftingujących ma swój początek w Korei Południowej, a nazwę zawdzięcza polidioksanonowi, z którego nici są wykonane. Jest to alternatywa dla liftingu wykonanego chirurgicznie. Polidoksanon to syntetyczne włókno, które po jakimś czasie rozpuszcza się w tkance jednocześnie uruchamiając produkcję nowego kolagenu, który jak wiadomo odpowiada za odmłodzenie naszej skóry. Polepsza jej napięcie oraz gęstość poprzez pobudzenie syntezy kwasu hialuronowego i stymulację fibroplasty do tworzenia elastyny odpowiedzialnej za elastyczność skóry. Zabieg wykorzystujący liftingujące nici PDO Wrocław jest bezpieczny – nici wchłanialne PDO posiadają medyczny certyfikat bezpieczeństwa CE. Możemy mieć całkowitą pewność, że polidoksanon jest bezpieczny, ponieważ od dziesiątek lat jest wykorzystywany w zupełnie rozpuszczalnych szwach chirurgicznych. Jego stosowanie pozostaje obojętne dla organizmu.

Dla kogo nici wchłanialne PDO Wrocław będą odpowiednie?

Zabieg powstał z myślą o wszystkich, którzy skarżą się na wiotczejącą, mało elastyczną skórę (na przykład w okolicy podbródka). Jeśli wasza skóra szyi, dekoltu i piersi szybko się starzeje – być może liftingujące nici PDO będą dla was ratunkiem. Drobne zmarszczki oraz cienka skóra również będą wskazaniem do zabiegu. Jakich efektów możemy się spodziewać? Nici PDO wchłaniają się po sześciu do ośmiu miesięcy. Efekt, który dzięki nim osiągniemy utrzyma się do około dwóch lat. Nici PDO Wrocław polecane są najbardziej osobom po trzydziestym roku życia. Dlaczego? Warto mieć pewność, że chcemy korygować skórę, która jest dojrzała. Szybkość starzenia skóry uzależniona jest od genetyki, stylu odżywiania się i aktywności fizycznej (lub jej braku). Nie bez znaczenia pozostają czynniki takie jak stres, klimatyzacja czy jakość snu. Przeciwskazania do zabiegu to infekcje i choroby (nieuregulowane ciśnienie, zaburzenie krzepnięcia).

Czy zabieg jest bolesny?

Tego typu twierdzenia to mit. Nici wchłanialne PDO Wrocław są wprowadzane pod skórę przy użyciu ultracienkiej igły. Nie wymagają żadnych nacięć, więc również sam zabieg nie jest przeprowadzany pod znieczuleniem. Oczywiście na specjalne życzenie pacjenta można znieczulić miejsce związane z zabiegiem przy pomocy znieczulającego kremu lub lidokainy. W zależności od doświadczenia i sprawnej ręki lekarza wykonującego zabieg – mogą po nim pozostać delikatne siniaki, które znikną po maksymalnie dwóch tygodniach. Tydzień po zabiegu może pojawić się nieznaczna opuchlizna. Te „skutki uboczne” są niegroźne i krótkotrwałe – nie powinniśmy się nimi martwić. Po zabiegu nie jest wymagana typowa rekonwalescencja. Należy jednak przez kilka dni zrezygnować z wysiłku fizycznego, a także unikać basenów czy sauny. Masaż również warto przełożyć na inny termin, a także skupić się na ograniczaniu mimiki twarzy przez okres 7-10 dni.