Odmładzanie dłoni – iniekcja kwasu hialuronowego

Dłonie były częścią ciała, które zdradzały wiek. W celu przywrócenia dłoniom blasku, młodego wyglądu można skorzystać z innowacyjnego zabiegu iniekcji kwasu hialuronowego. Z wiekiem skóra dłoni traci swoją jędrność z powodu utraty wody oraz kolagenu; W rezultacie skóra u starszych kobiet staje się cienka, wiotka i przeźroczysta. Ponadto, zaczyna wyraźnie na nich widać naczynia oraz pojawiają się przebarwienia.

Szczególnie zalecane są zabiegi z kwasem hialuronowym. Po jego wstrzyknięciu skóra staje się głęboko nawilżona oraz napięta, dzięki dodatkowo zawartym antyoksydantom oraz sorbitolu skóra dodatkowo uzyskuje świetlisty blask.

Odmładzanie dłoni – ogólnie o zabiegu iniekcji

Zabieg iniekcji kwasu hialuronowego jest wykonywany ze znieczuleniem i trwa od 30 – 45 minut. Polega on na wprowadzeniu żelu poprzez mikronakłucia na całym obszarze dłoni. Obecnie nową technika jest podanie preparatu poprzez tylko jedno wkłucie za pomocą kaniuli. Ogranicza to ryzyko siniaków.

Zalecane jest wykonywanie 2-3 zabiegów w odstępach 2-3 tygodni. Indywidualny program zabiegów należy uzgodnić z lekarzem w gabinecie medycyny estetycznej.

Odmładzanie dłoni – efekty zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się niewielkie grudki, które zanikają po 2-3 dniach.

Efekt wypełnienia zmarszczek utrzymuje się około roku, są one najbardziej widoczne po przeprowadzeniu kilku zbiegów. W końcowym efekcie skóra na dłoniach staje się jędrniejsza, bardziej napięta. Po serii zabiegów efekty utrzymują się około 12 miesięcy

Koszt 1 ampułka 550 złotych Stylage Hydromax
Restylane Vital 600 zł.