Jaki efekt dają zabiegi z zastosowaniem stężonych kwasów

Zabiegi z zastosowaniem stężonych kwasów w celu kontrolowanego, głębokiego złuszczania naskórka. Mają silne działanie odmładzające, poprawiają skórę, jej koloryt. Skóra po zabiegu jest początkowo podrażniona, następnie łuszczy się. Po serii zabiegów skóra jest rozjaśniona, wyraźnie odmłodzona, pozbawiona zaskórników, a po kliku zabiegach małych blizn.

Wskazania do zabiegów to kuracja przeciwstarzeniowa, likwidacja stanów zapalnych, drobnych zmarszczek, trądzik, blizny potrądzikowe, przebarwienia posłoneczne, nadmierne rogowacenie, łojotok, rumień. Peelingi mają również zastosowanie w leczeniu rozstępów.

Wskazane jest poddanie się serii 5-6 zabiegów dwa razy w roku w zależności od rodzaju peelingu.

Peeling Wrocław dobierany jest w zależności od potrzeby pacjenta, od stanu skóry, po wcześniejszej konsultacji z lekarzem, dlatego tak ważne aby był to profesjonalny gabinet medycyny estetycznej.

Oferowane przez nasz gabinet medycyny estetycznej peelingi Wrocław

  • Peeling migdałowy daje efekt widocznej poprawy płytkich zmarszczek u pacjentów z różnymi rodzajami fototypu, rozjaśnienia nieregularnych przebarwień powierzchownych oraz pozapalnych, dzięki bakteriobójczym właściwościom kwasu migdałowego możliwa jest poprawa stanu skóry z trądzikiem pospolitym z obecnością zaskórników i krost zapalnych.
  • Kwas glikolowy należy do alfa-hydroxykwasów. Łatwo penetruje do skóry, nie wywołując jednak tak silnej reakcji zapalnej jak na przykład kwas trójchlorooctowy. Po peelingu kwasem glikolowym nawet wysoko stężonym, twarz szybko odzyskuje normalny wygląd. W medycynie estetycznej używa się go w stężeniach: 30%, 50% lub 70%. Peeling przy użyciu tego kwasu jest bardzo łagodny i rozłożony w czasie. Po zabiegu skóra odnawia się gwałtownie.
  • Kwas pirogronowy. Ma właściwości dermoplastyczne i keratolitycznych posiada również właściwości sebostatyczne i antybakteryjne, dlatego znajduje zastosowanie w zabiegach na photoaging, powierzchniowe zmarszczki, miejscowe hiperpigmentacje, trądzik, dyskeratozy i hiperkeratozy, łojotokowe zapalnie skóry, trądzik w fazie aktywnej i powierzchniowe blizny potrądzikowe.
  • Peeling salicylowy wskazany dla młodych osób z skórą łojotokową oraz trądzikiem. Dzięki właściwością kwasu salicylowego, który ma działanie antybakteryjne, hamuje wydzielanie serum, skóra staje się zdrowsza.
  • Zabieg peelingu TCA jest stosowany wyłącznie przez lekarza, powoduje martwicę naskórka z następowym łuszczeniem. Przywraca świeżość i usuwając uszkodzenia zniszczonej skóry.Wskazaniem do tego peelingu jest trądzik, blizny po trądziku, łojotokowe zapalenie skóry

NIE WOLNO ZDRAPYWAĆ PŁATKÓW ZŁUSZCZONEJ SKÓRY!!!

  • YELLOW PEEL. Jest to peeling mocny, jednak z niewielkim łuszczeniem, co jest mało uciążliwe dla pacjenta. Dochodzi do usunięcia warstw naskórka na różnych poziomach. Zabieg wykonuje się dwuetapowo. Pierwsza część zabiegu wykonywana jest w gabinecie, drugą wykonuje pacjent sam w domu.
  • ENERPEEL EL. Peelinig wskazany do okolic oczu. Zawiera kwas trójchlorooctowy oraz mlekowy Łuszczenie jest powierzchowne, a skóra wokół oczu staje się napięta, odświeżona, pozbawiona drobnych zmarszczek oraz redukujemy cienie pod oczami. Jest to jeden z peeligów, który można bezpiecznie stosować w okolicy oczu.