Na czym polega zabieg Sculptra Wrocław?

Rewolucyjny zabieg, przypominający lifting bezoperacyjny twarzy.

SculptraSculptra® to biokompatybilny i biodegradowalny preparat do wstrzyknięć
wykorzystujący substancję znaną jako kwas L-polimlekowy. Polimery kwasu mlekowego występują w dużych ilościach w organizmie ludzkim, jest biokompatybilną, biodegradowalną substancją stosowaną do tej pory np. w rozpuszczalnych niciach chirurgicznych. Preparat ten w sposób naturalny pobudza skórę do samodzielnej produkcji kolagenu.

 

Z wiekiem skóra zmienia swoją strukturę. Pojawiające się zmarszczki, zwiotczenia, mniejsza gładkość są odpowiedzią na sukcesywny zanik podściółki tłuszczowej. Skóra z wiekiem traci na objętości, zapadnięte jej części zdecydowanie dodają lat. Dotyczy to głównie zmarszczki fałdu nosowo-wargowego, zmarszczek między brwiami, wokół kącików ust. Korygowanie owalu twarzy, usuwanie obwisłych policzków, usuwanie obwisłych zmarszczek “marionetki” z powodzeniem jest wykonywane przy użyciu preparatu Sculptra Wrocław.

Spłycenia zmarszczek dokonuje się za pomocą iniekcji bardzo cienką igłą lub miękka kaniulą. Preparat w postaci zawiesiny wprowadzony zostaje podskórnie. Pożądany efekt wymaga stosunkowo dużej ilości nakłuć, dlatego zabieg wykonujemy po znieczuleniu preparatem Emla. Kwas polimlekowy pobudza produkcję kolagenu, którego brak jest główna przyczyna starzenia i powstawania zmarszczek.

Sculptra® działa powoli, ale za to bardzo skutecznie i długotrwale. Na spłycenie zmarszczek i bruzd należy poczekać kilka tygodni. W celu przebycia całej kuracji zalecane jest przeprowadzenie drugiego zabiegu w odstępie sześciu tygodni.

Dla kogo jest preparat Sculptra®?

Sculptra® przeznaczona jest dla osób z cienką skórą, która w miarę upływu lat lub podczas odchudzania utraciła swoją podporę.

Cienka skóra jest mniej odporna na upływ czasu i łatwiej “spływa” w dół twarzy. Tworzy chomiczki, zaburza owal twarzy, uwidacznia zapadnięte policzki. Taki wygląd jest charakterystyczny dla twarzy starzejącej się. Można do pewnego stopnia odwrócić proces spływania skóry w dół twarzy podając wypełniacz, np. kwas hialuronowy. Ale można też stosując preparat Sculptra Wrocław – spowodować, by skóra odżyła na nowo produkując kolagen a tym samym odzyskując utraconą podporę.

Wskazania do zabiegu Sculptra®

 • cienka i pomarszczona skóra twarzy
 • fałdy nosowo- wargowe
 • zapadnięte, zwiotczałe policzki
 • zmarszczki na policzkach
 • zmarszczki na podbródku
 • zmarszczki okolic kości policzkowych
 • opadnięte kąciki ust

Sposób wykonania Sculptra we Wrocławiu

Po dezyfekcji skóry i znieczuleniu miejscowym kremem Emla lekarz wykonuje zatrzyki podskórne podając preparat Sculptra w miejca przewidziane do leczenia.

Bezpośrednio po zabiegu w miejscach wkłuć mogą przejściowo pojawić się zaczerwienia, wybroczyny lub niewielki obrzęk. Objawy te ustępują po 1-2 godzinach.

Narastający efekt w postaci pogrubienia skóry i spłycenia zagłębień pojawia się stopniowo w kilka tygodni po każdym kolejnym zabiegu.

Przeciwwskazania bezwzględne

 • ciąża i laktacja
 • alergia na stosowane substancje
 • miejscowe stany zapalne wirusowe i bakteryjne

Przeciwwskazania względne

 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych i przeciwzapalnych
 • choroby metaboliczne
 • nowotwory
 • palenie papierosów

Jak często podawać preparat Sculptra®?

Zabieg przebiega w kilku etapach (3-4 zabiegi co 6 tygodnie), a efekt pojawia się stopniowo i dyskretnie.

Efekt odległy kuracji preparatem Sculptra®

Naturalnie wyglądające pogrubienie skóry i wypełnienie zagłębień utrzymuje się do 2 lat, co potwierdzają badania kliniczne. Jest istotnie dłużej niż dla pozostałych metod korekcji twarzy. Gabinet medycyny estetycznej Katarzyny Nielepkowicz, serdecznie zaprasza na zabieg.

Cena zabiegu

1 ampułka 1300,00 zl