Skleroterapia Wrocław – na czym polega zabieg 

Skleroterapia jest to zabieg polegający na zniszczeniu chorobowo zmienionych żył lub pajączków. Naczynie ostrzykuje się substancją obliterującą (płynem lub pianką), która powoduje zniszczenie i zwłóknienie naczynia, które następnie z czasem jest wchłonięte przez organizm. Podczas zabiegu wykonuje się kilkanaście ukłuć, praktycznie bezbolesnych. Zabieg skleroterapii Wrocław trwa około 20-30 minut. Po zabiegu przez kilka dni wskazane jest chodzenie w specjalnej opasce elastycznej.

Dlaczego warto wykonać skleroterapię w Naszym gabinecie

Nasz gabinet medycyny estetycznej posiada możliwość wykonania zabiegu bardzo drobnych żyłek tzw. teleangiektazji. Zabieg ten wykonuje się przy pomocy małych igiełek oraz specjalne przygotowanego do tego typu zabiegu urządzenia VeinLite. Zabieg skleroterapii Wrocław możemy wykonać w warunkach ambulatoryjnych, nie wymaga znieczulenia, pacjent po zabiegu może udać się do domu. Wskazana liczba zabiegów zależy od rozległości zmian i waha się od 2 do 6 zabiegów.

Skleroterapia Wrocław – zalety zabiegu

Usuwanie żylaków tą metodą jest jednym z najbezpieczniejszych i najwygodniejszych sposobów na pozbycie się nieestetycznych zmian. Skleroterapia Wrocław jest zabiegiem nieskomplikowanym. Jest znana na całym świecie i powszechnie stosowana. Co najważniejsze, metoda ta charakteryzuje się wysoką skutecznością, a sam jej przebieg nie jest dokuczliwy dla pacjenta.

Dla kogo zabieg Skleroterapii będzie najlepszy?

Usuwanie żylaków przy pomocy skleroterapii jest możliwe u większości pacjentów w niemal każdym wieku. Wskazaniami są żylaki różnej wielkości, występujące najczęściej na nogach. Do usunięcia kwalifikują się zarówno duże jak i bardzo drobne zmiany, tzw. pajączki. Kiedy zabiegu lepiej nie przeprowadzać? Przeciwskazaniem są współistniejące schorzenia – m.in. choroba reumatyczna czy zwyrodnieniowa. Usuwanie żylaków wyklucza także ciąża pacjentki i choroby onkologiczne. Ostateczny efekt, który możliwy jest do uzyskania, zależy m.in. od indywidualnych uwarunkowań i budowy anatomicznej ciała.

Cena zabiegu 150,00 zł – zabieg wykonany pianką lub płynem