Lifting chirurgiczny wiąże się z bólem i długą rekonwalescencją. Dla wszystkich, którzy chcieliby wyeliminować oznaki starzenia i poprawić owal twarzy istnieje alternatywa dostępna wśród zabiegów medycyny estetycznej. To Soft Lifting, czyli odmładzanie bez skalpela.

Soft Lifting Wrocław – Na czym polega zabieg?

Podczas zabiegu lekarz podaje liniowo śródskórnie lub podskórnie kwas hialuronowy. Do podania wypełniacza wykorzystuje się kaniulę – elastyczną igłę z tępym zakończeniem. Kaniula zapobiega uszkodzeniu nerwów oraz naczyń krwionośnych. Technika Soft Lifting Wrocław tworzy w skórze coś na kształt rusztowania, które wygładza zmarszczki i modeluje owal twarzy. Dodatkowym atutem charakterystycznym dla zastosowania kwasu hialuronowego jest osiągnięcie optymalnego nawilżenia skóry. Sam zabieg na ogół nie wymaga znieczulenia, w miejscach wyjątkowo wrażliwych można podać krem znieczulający.

Jakich efektów można się spodziewać?

Soft Lifting wyraźnie poprawia owal twarzy, eliminuje zjawisko tzw. opadających policzków. Zabieg pozwala osiągnąć efekt uniesionych kości policzkowych. Zmarszczki zostają wygładzone, twarz staje się smuklejsza i bardziej promienna. Poprawia się napięcie i nawilżenie skóry. Efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12 miesięcy, w zależności od wykorzystanych preparatów i czynników indywidualnych.

Wskazania po zabiegu Soft Lifting we Wrocławiu

Niewskazana jest ekspozycja na słońce (dotyczy także solarium). Nie należy także narażać organizmu na zbyt duże wahania temperatur, a więc wizyty w saunie czy długotrwałe przebywanie na mrozie. U niektórych osób wkłucia kaniuli mogą prowadzić do powstawania zaczerwienienia, niewielkich obrzęków i zasinień. Zmiany te mają jednak charakter przemijający i zwykle krótkotrwały. Pamiętajmy, że Soft Lifting Wrocław – podobnie jak wszystkie zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego – jest zabiegiem absolutnie bezpiecznym. Bezpośrednio po zabiegu można bez przeszkód powrócić do codziennych aktywności.

Zabieg Soft Lifting Wrocław działa dwukierunkowo:

 • modeluje owal twarzy i zwiększa napięcie skóry
 • intensywnie nawilża i stymuluje odbudowę kolagenu

Preparaty na bazie kwasu hialuronowego mogą być stosowane na twarzy, w obrębie szyi i dekoltu. Efekty uzyskane tą metodą są naprawdę spektakularne. To młodszy wygląd bez ingerencji chirurgicznej.

Gabinet medycyny estetycznej Katarzyny Nielepkowicz we Wrocławiu w zabiegach Soft Liftingu wykorzystuje mikrokaniule, które jeszcze bardziej ograniczają ryzyko wystąpienia siniaków i krwiaków, czyniąc sam zabieg praktycznie bezbolesnym. Mikrokaniule stosowane są także w wolumetrii, poprawie owalu i wysmuklaniu twarzy, powiększaniu ust, wypełnianiu bruzd nosowo-wargowych, redukcji tzw. „chomików” i innych zabiegach z użyciem wypełniaczy.

Wskazania do zabiegu Soft Lifting:

 • skóra zwiotczała,
 • zmarszczki,
 • utrata owalu twarzy,
 • przesuszenie skóry.

Przeciwwskazania:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • choroby nowotworowe,
 • nieustabilizowana cukrzyca,
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
 • zakażenia i stany zapalne skóry.
Cena 1600,00 zł